alejka

Zima – na twarzy uśmiech pod maską anty smogową

Zima nadchodzi wielkimi krokami, bo za oknem temperatura coraz częściej wita się z kreską na poziomie 0. Powoli zaczynamy uciekać przed coraz chłodniejszymi dniami do ciepłego, dobrze ogrzanego domu czy mieszkania.

Na dwór w masce

Jest nam miło i bezpiecznie, a teraz żadna zima nam nie zagrozi. I tutaj okazuje się, ze nie mamy racji, bo jeżeli przed zimnem jesteśmy w stanie się schować i ubrać, to jest bardzo cichy zabójca, który tylko czyha na nasze zdrowie. Jest koło nas praktycznie cały czas, ale zdecydowanie mocniej dopada osoby dużo przebywające na dworze, jak dzieci na sankach, czy spacerowiczów, a jeszcze gorzej biegaczy, którzy tak dbają o swoje zdrowie. Mowa tutaj o czymś, na co uwagę zwrócono bardzo niedawno, mianowicie o smogu. Problem ten zaczęto zauważać i nagłaśniać w środkach masowego przekazu, dopiero od kilku lat. Wielkim zaskoczeniem, że znane dotąd z czystego powietrza miejsca, noszące nawet miano uzdrowisk, dla których teoretycznie ochrona środowiska była bardzo ważna, zmagają się i niestety przegrywają z tym cichym zabójcą, jakim jest smog.

dym

Niedługo: Maska – Standard

Wszczęto alarm kiedy normy zaczęły przekraczać kilkuset razy dopuszczalne normy i każde wyjście z domu groziło dużymi konsekwencjami zdrowotnymi. Coraz powszechniejsze i poszukiwane stały się maski anty smogowe które dzięki odpowiednim, wymiennym filtrom, chociaż w części zabezpieczają nasze zdrowie. Na ulicach nie dziwi już widok idących ludzi w maskach na ustach i nosie, a będzie się on coraz bardziej upowszechniał, bo ludzi zdających sobie sprawę z zagrożenia jest coraz więcej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *